Te sem szeretnéd, hogy az időd csak úgy elfolyjon olyan dolgokra, amik nem is igazán fontosak, ugye?
Munka mellett edzeni jársz, párkapcsolatod/családod van, főzöl, tanulsz, közösségi életet élsz, sorozatokat nézel és korán kelsz, hogy meditálni is tudj.
Nem tudod mi fog történni veled a következő napon, héten, hónapban vagy negyedévben. Minden kiszámíthatatlan és ezért nem is érdemes tervezni.
Nincs egy egészséges határvonal aközött, hogy hol ér véget a munka és hol kezdődik a magánélet. Ezt gyakran a szemedre is vetik.
Egy vizsgaidőszak alatt egyszerre kell nagy mennyiségű tudást rövid idő alatt belelapátolnod a fejedbe.
A vállalkozásod fenntartásához meg kell találnod a saját egyensúlyodat munka és magánélet között.
Amikor gyermeked születik hirtelen még a legbiztosabbnak tűnő dolgok is pénzfeldobással dőlnek el.
Sokkal egyszerűbb megelőzni azt, hogy kicsússzon a kezedből a kontroll azáltal, hogy egy nagyon stabil alapra helyezed a mindennapi működésed. Ez persze nem azt jelenti, hogy robot módjára minden egyes nap ugyanazt és ugyanolyan módon kell elvégezned, hanem épp ellenkezőleg. Egy olyan ritmust kell megtalálnod, amiben saját tempóban, kényelmesen és rugalmasan el tudsz végezni minden fontos feladatot.
Nem mondd neked olyanokat, hogy kelj fel hajnali ötkor vagy hogy feküdj le legkésőbb éjfélkor. A tökéletes napi rutin a természetes belső órádhoz igazodik és nem akarja megerőszakolni azt.
A tökéletes napi rutin lényege, hogy egy rugalmas kereten belül te határozod meg, hogy éppen aktuálisan melyik feladat kell, hogy prioritást élvezzen. Nem a feladat fogja diktálni az iramot, hanem te.
Nem kell Pomodoro technikát használnod, ha egyszerre két vagy három gyerek csüng a nyakadon, mert nemhogy 25 nyugodt perced nem lesz, de még 5 sem nagyon.
Felmérjük, hogy jelenleg hogyan osztod be az idődet és ehhez képest mi lenne az ideális állapot. Ebből fogjuk tudni, hogy mekkora változás elérésére törekszünk. Ezt egyrészt a te visszajelzéseid alapján fogom látni, amit a kezdő kérdőívre adsz válaszként, másrészt pedig az egyeztető megbeszélésen is ezeken fogunk végigmenni.
A következő lépés nem más, minthogy belevetem magam a napi rutinod megtevezésébe. Az információim alapján készítek neked egy tervet, ami három dolgot tartalmaz. Egyrészt azt, hogy mit tudtam meg rólad, mire alapozom a tervet. Másrészt magát a napi rutint, amit részletesen átbeszélünk. Harmadrészt pedig egy ajánlást, hogy milyen időgazdálkodási technikákkal tudod elmélyíteni a saját napi rutinodat.
Miután átbeszéltük a javaslatomat és minden kérdésedre választ adtam megbeszéljük, hogy mikor ellenőrizzük le az eredményeket. Átlagosan 3-4 hét elteltével újra találkozunk és átbeszéljük, hogy mit sikerült megvalósítani és mit nem. Arról is beszélgetünk, hogy ha valami nem sikerült, hogyan tudod máshogy megközelíteni. Nem hagylak tehát magadra a megvalósításban, hanem addig maradok melletted, amíg a kívánt eredményt el nem értük.
Az időgazdákodás és személyes hatékonyság témájával már több mint 5 éve foglalkozom és hiszem, hogy neked is segíteni tudok egy kiegyensúlyozottabb napi rutin kialakításában.
Annak érdekében, hogy kapkodás és anyagi para nélküli életet élhess mindenképpen szükséged lesz egy olyan napi rutinra, ami csak a tiéd és csak neked működik.
Ezt nem tudod letölteni az internetről vagy ellesni az amerikai milliárdosoktól.
És bár azt gondolhatod, hogy ennek ösztönösnek kellene lennie, változásra és fejlődésre ezen a területen bárki képes, sőt! Egy új rugalmas rendszer a leghektikusabb napon is biztonságot és kiszámíthatóságot nyújt számodra.
Minderre azért van szükséged, mert ha másokon akarsz segíteni, akkor először magadat kell fejlesztened. Több idő, több tudás, több segítség.
Ne többet dolgozz, dolgozz okosabban!
A fél órás egyeztető megbeszélést
Az előzetes kérdőív kiértékelést
Napi rutin terv elkészítését
A napi rutin terv átadását konzultáción
Utókövetést és finomhangolást
A Stipivel való közös munka nem azért volt hosszú távon hasznos, mert pontosra csiszolta az időbeosztásomról való gondolkodásomat, de segített sablonizálni a feladatkezelésemet, így sokkal könnyebb nyomon követni mindent. Mindent.
Stipi az időgazdálkodás mestere. Amikor már azt hittem, hogy csak finomhangolásra van szükség az időbeosztásomon, egészen új dimenziókat mutatott meg. Az időgazdálkodási módszerek széles repertoárjával és személyre szabott módszerével segít egy időben gazdagabb, azaz teljesebb élet elérésében.
Azért jelentkeztem tanácsadásra, mert már úgy éreztem agyonnyomnak a feladataim és nem kapok tőlük levegőt. Hiába tettem bele a napba már 150%-ot, akkor se végeztem velük, ez pedig rettenetesen zavart. Tudtam, hogy változtatni kell! Nagyon hálás vagyok Stipinek, mert nem csak eszközöket és trükköket mutatott, hanem rávilágított a hibáimra és egy teljesen rám szabott, egyedi tervet hozott létre nekem, ami illeszkedik a személyiségemhez, napi rutinomhoz és az élethelyzetemhez. Az pedig, hogy jófej, csak hab a tortán.